Deze 037 Lancia Rally brengt een uiterlijk als geen enkele andere veiling

Niet gedefinieerd

afbeeldingRM Sotheby’s / Dirk De Jagger

De Lancia Rally 037 is een klassiek geproportioneerd sportwagenontwerp dat nooit veroudert. Openhartig, doelgericht en onberispelijk van kleine agressieve eigenschappen, 037 vertegenwoordigt de verbinding tussen vorm en functie. Dit is niet verwonderlijk, gezien de manier waarop –Go 037 De Stradale is gebouwd voor homogenisatiedoeleinden en is in wezen echt een wedstrijdraceauto.

Om deze redenen werd dit prototype 037 in juni in Milaan geveild RM Sotheby’s, Het ziet er erg bonte uit. Als je deze testauto nog nooit eerder hebt gezien, is dit een verbazingwekkend keerpunt op de weg naar Lancia’s eerste Groep B-kampioen – om nog maar te zwijgen van de Lancia die je kunt doen. Vernietig door aan het wiel te draaien Op het verkeerde moment.

Je kunt hier en daar hints vinden van hoe de 037 eruit zal zien, maar sommige hints laten zien dat alles niet helemaal is zoals het zou moeten zijn. Koplampen in het prototype zijn de eerste en meest bekende. De buitenverlichting dompelt ongepast in de bumper. Ze duwen de richtingaanwijzers naar beneden richting de rand van de koppeling, wat zelf veel minder uitgesproken is dan uiteindelijk bij een straatauto zou voorkomen.

Niet gedefinieerd

Lancia 037 Stradale Final, ter referentie
afbeeldingLancia

De platte vierkante uitsparingen van de voorste wielkasten zijn nog een eigenaardigheid dat ze de finish niet zullen halen, noch zal de carrosserie onder de A-stijl splijten. een productieauto met ruige zijkanten.

Achterin worden de dingen vooral raar. Er zijn hier enkele vreemde details. De achterlichten lijken omhoog te komen van de Ferrari 308, en de “Abarth” en “SE 037” stickers worden direct onder die gigantische achterspoiler geprojecteerd. Abarth had al de leiding over de ontwikkeling van de 037, hoewel de auto Lancia-insignes en loszittende accenten droeg op speciale podia en het feit dat rood geverfd metaal de motor onder een afdekking van gaasglas verdoezelde, is een ander vreemd iets, vooral voor deze muilezel.

Niet gedefinieerd

Ten slotte bouwde Lancia ongeveer 220 prototypes van de 037, inclusief de weg-Ga en race personificatie. Dit voorbeeld – Structuur 001 – werd volgens Bonhams-lijst Vanaf 2016 is hij voor het laatst geveild.

Lancia kondigde het 037-programma aan in december 1981, en gehomogeniseerde straatauto’s gingen in productie in 1982. In 1983 won Lancia de Manufacturers ‘World Rally Championship Cup met de 037. WRC-titel.

Structuur # 001 werd in 2014 gerestaureerd. Emigreren Hij geeft aan dat de auto de laatste keer dat hij onder de hamer viel niet heeft verkocht, en dat hij dan naar verwachting tussen de $ 380.000 en $ 470.000 zal verkopen. De auto zou nog steeds eigendom zijn van Sergio Lemon, de hoofdingenieur 037 die ook toezicht hield op de ontwikkeling van enkele andere rallyauto’s van Lancia, evenals Auto rijdt sluwe Alfa Romeo En GT-programma’s in de jaren negentig.

Niet gedefinieerd

Niet gedefinieerd

Niet gedefinieerd

Niet gedefinieerd

Niet gedefinieerd

Illustratie van een artikel met de titel Lancia 037 Een testauto op weg naar veilingshows De rallyheld zoals ik zelden eerder heb gezien

READ  Met De Sims 4 kunnen spelers hun seksuele geaardheid kiezen

Een reactie achterlaten

Je e-mailadres zal niet getoond worden. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *